MediaTek Helio G91 yonga seti, 108MP kamera ve 90Hz FHD+ ekran desteği ile tanıtıldı

MediaTek’in Helio G91 yonga seti, akıllı telefon teknolojisinde önemli bir yenilik olarak dikkat çekiyor. Üç yıl önce piyasaya sürülen Helio G88’in halefi olan bu yeni yonga seti, özellikle bütçe dostu telefonların performansını ve yeteneklerini artırmak üzere tasarlandı. Helio G91, 90Hz’e kadar Full HD+ ekran desteği sunarken, kamera kapasitesinde de büyük bir sıçrama yaparak 108MP’ye kadar ana kameraları destekleyebilecek şekilde geliştirildi. Bu, önceki modelin 64MP destekleyen kamerasına kıyasla büyük bir ilerleme.

Helio G91’in sekiz çekirdekli işlemci yapılandırması, yoğun görevler için 2.0GHz’e kadar çalışabilen iki adet Arm Cortex-A75 çekirdeği ve verimlilik için 1.8GHz’de altı Cortex-A55 çekirdeği içeriyor. Bu yapılandırma, ARM Mali-G52 MC2 GPU ile birleştiğinde, performans ve enerji verimliliği arasında dengeli bir uyum sağlıyor. Yonga seti, 8GB’a kadar LPDDR4x bellek ve eMMC 5.1 depolama desteği de sunuyor.

G91’in öne çıkan özelliklerinden biri geliştirilmiş kamera desteği. Yonga seti, 108MP sensörleri kullanabilme imkanı sunarak, çeşitli ışık koşullarında daha net ve detaylı fotoğraflar vaat ediyor.

MediaTek Helio G91 yonga seti, 108MP kamera ve 90Hz FHD+ ekran desteği ile tanıtıldı

Sensör içi yakınlaştırma özelliği, 2.0um piksel birleştirme ile desteklenerek düşük ışık performansını iyileştirmeyi ve daha ince detaylara sahip kayıpsız portre çekimleri sunmayı amaçlıyor. MediaTek, çift kamera bokeh, elektronik görüntü sabitleme (EIS) ve rolling shutter kompansasyonu (RSC) gibi gelişmiş fotoğrafçılık özelliklerini destekleyen donanım hızlandırıcılarını da dahil etti.

Helio G91, MediaTek’in HyperEngine oyun teknolojileriyle de donatıldı. Bu teknolojiler, gerçek zamanlı güç, termal ve oyun oynama faktörlerine bağlı olarak CPU, GPU ve bellek arasındaki performansı optimize ediyor. Böylece sürdürülebilir performans ve daha akıcı bir oyun deneyimi sağlanıyor. Yonga seti, ayrıca çift 4G VoLTE ve Wi-Fi 5 desteği sunuyor.

Sürücüler açısından, G91 GPS hizmeti olmayan alanlarda bile doğru konum takibi için bir atalet navigasyon motoru içeriyor ve eller serbest kontrol için sesle uyandırma yeteneği ile güvenlik ve kolaylık sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x