Çetin Doğan hastaneye kaldırıldı

28 Şubat’tan hüküm giyen emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın sağlık durumuyla ilgili eşi Nilgül Doğan’la konuştum. Hastanede olan Nilgül Hanım haberi dün aldığını söyledi ve şu bilgileri verdi:

“Cumartesi günü Çetin’in tansiyonu 22’ye yükseliyor ve hastaneye kaldırılıyor. Safra kesesindeki bir taş pankreasını kapatıyor. Bir gün yoğun bakımda kaldıktan sonra tansiyonu normalleştiriliyor. Sonrasında safra kesesinin üzerine ağ atılıyor ve stent takılıyor. Perşembeye kadar böyle kalacak ve eğer durum normalleşirse safra kesesi alınacak. Bekliyoruz.”

AVUKATI SOSYAL MEDYADAN AÇIKLAMA YAPTI

Bu arada Çetin Doğan’ın avukatı Hüseyin Ersiz de sosyal medya hesabından şu bilgileri paylaştı:

“Müvekkilimiz Çetin Doğan, İzmir F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tansiyon değerlerinin yükselmesi üzerine haftasonu Ege Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılmıştır. Yapılan tetkikler sonrası konulan teşhis üzerine bugün sabah saatlerinde gerçekleşen ameliyatla, Çetin Doğan’ın safrakesesi alınmıştır. Pankredit riski de bulunan Müvekkilimizin sağlık durumunun iyi olduğu bilgisi alınmakla birlikte, yaşına bağlı sürekli sağlık sorunlarından dolayı hastanede müşahede altında tutulmaya devam edilmektedir. Müvekkilimize eşi Nilgül Doğan refakat etmektedir. Adli Tıp Kurumu’nun “kocamışlık ve sürekli hastalık” raporu düzenlediği Çetin Doğan’ın dosyası 2023 yılı Nisan ayından bugüne Cumhurbaşkanının önünde bulunmaktadır.”

SÖZCÜ’YE MEKTUP GÖNDERDİ

Çetin Doğan geçen Çarşamba günü 28 Şubat’ın yıldönümünde SÖZCÜ’ye mektup göndermiş ve “Bu dava kin davasıdır” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x