![](https://tekirdagda-spor.com.tr/wp-content/uploads/2024/06/antalyada-sicaklik-437-dereceye-yukseldi-vatandaslar-sahile-akin-etti-0-CqcWJsMK.jpg)
Turizm şehri Antalya’da, saat 10.00 sıralarında sıcaklık 39 derece ölçüldü. Antalya’nın Kepez ilçesinde sıcaklık 41 dereceye kadar çıktı. Şehirde nem oranı yüzde 10 dereceye kadar düştü.
![](https://tekirdagda-spor.com.tr/wp-content/uploads/2024/06/antalyada-sicaklik-437-dereceye-yukseldi-vatandaslar-sahile-akin-etti-1-btdQqFmd.jpg)
Düşük nem ve sıcak hava sebebiyle esen rüzgarla birlikte hissedilen sıcaklık cadde ve sokaktaki vatandaşlara zor anlar yaşattı.
![](https://tekirdagda-spor.com.tr/wp-content/uploads/2024/06/antalyada-sicaklik-437-dereceye-yukseldi-vatandaslar-sahile-akin-etti-2-3m5NXgVh.jpg)
Öğle saatlerinde şehir merkezinde sıcaklık 42,5, Kepez ilçesinde ise 43,7 dereceye kadar yükseldi.
![](https://tekirdagda-spor.com.tr/wp-content/uploads/2024/06/antalyada-sicaklik-437-dereceye-yukseldi-vatandaslar-sahile-akin-etti-3-5UUU2Tab.jpg)
Konyaaltı ilçesinde yoğun sıcaklık nedeniyle cadde ve sokaklarda ter döken vatandaşlar soluğu plajlarda aldı. Vatandaşlar denizde yüzüp, kıyıda vakit geçirerek serinledi.
![](https://tekirdagda-spor.com.tr/wp-content/uploads/2024/06/antalyada-sicaklik-437-dereceye-yukseldi-vatandaslar-sahile-akin-etti-4-XD6WeLN8.jpg)
Cadde ve sokaklarda aşırı sıcaktan bunalan vatandaşlar ise ıslak havlu veya yanlarındaki elbiselerle başlarını güneşten koruyup, serinlemeye çalıştı.
![](https://tekirdagda-spor.com.tr/wp-content/uploads/2024/06/antalyada-sicaklik-437-dereceye-yukseldi-vatandaslar-sahile-akin-etti-5-fxqvkFOL.jpg)
CADDEDE ŞEMSİYE İLE KORUMA
Sokağa çıkan bazı vatandaşlar, gölgelik alanlarda yürümeyi ya da ağaç gölgesinde vakit geçirmeyi tercih etti. Vatandaşlar, şemsiye ve şapkayla güneşten korunmaya çalıştı.
![](https://tekirdagda-spor.com.tr/wp-content/uploads/2024/06/antalyada-sicaklik-437-dereceye-yukseldi-vatandaslar-sahile-akin-etti-6-tpw4dSzO.jpg)
Çeşmelerdeki suyla serinleyenler, parktaki banklarda vakit geçirdi. Ellerinde su şişesiyle gezenler, yanlarındaki eşyaları başlarının üzerinde tutarak kendilerine gölgelik oluşturmaya çalıştı.
![](https://tekirdagda-spor.com.tr/wp-content/uploads/2024/06/antalyada-sicaklik-437-dereceye-yukseldi-vatandaslar-sahile-akin-etti-7-Pdvvm5TR.jpg)
![](https://tekirdagda-spor.com.tr/wp-content/uploads/2024/06/antalyada-sicaklik-437-dereceye-yukseldi-vatandaslar-sahile-akin-etti-8-sx27xtj1.jpg)
![](https://tekirdagda-spor.com.tr/wp-content/uploads/2024/06/antalyada-sicaklik-437-dereceye-yukseldi-vatandaslar-sahile-akin-etti-9-X8U3IFUZ.jpg)
![](https://tekirdagda-spor.com.tr/wp-content/uploads/2024/06/antalyada-sicaklik-437-dereceye-yukseldi-vatandaslar-sahile-akin-etti-10-XDOufnu6.jpg)
![](https://tekirdagda-spor.com.tr/wp-content/uploads/2024/06/antalyada-sicaklik-437-dereceye-yukseldi-vatandaslar-sahile-akin-etti-11-5hJ7aivZ.jpg)
![](https://tekirdagda-spor.com.tr/wp-content/uploads/2024/06/antalyada-sicaklik-437-dereceye-yukseldi-vatandaslar-sahile-akin-etti-12-a5q3QetV.jpg)
![](https://tekirdagda-spor.com.tr/wp-content/uploads/2024/06/antalyada-sicaklik-437-dereceye-yukseldi-vatandaslar-sahile-akin-etti-13-h2egQzcp.jpg)
![](https://tekirdagda-spor.com.tr/wp-content/uploads/2024/06/antalyada-sicaklik-437-dereceye-yukseldi-vatandaslar-sahile-akin-etti-14-UghaFiDF.jpg)
![](https://tekirdagda-spor.com.tr/wp-content/uploads/2024/06/antalyada-sicaklik-437-dereceye-yukseldi-vatandaslar-sahile-akin-etti-15-6fTEhNrg.jpg)
![](https://tekirdagda-spor.com.tr/wp-content/uploads/2024/06/antalyada-sicaklik-437-dereceye-yukseldi-vatandaslar-sahile-akin-etti-16-qCnqvkXT.jpg)
![](https://tekirdagda-spor.com.tr/wp-content/uploads/2024/06/antalyada-sicaklik-437-dereceye-yukseldi-vatandaslar-sahile-akin-etti-17-OEgH43SH.jpg)
![](https://tekirdagda-spor.com.tr/wp-content/uploads/2024/06/antalyada-sicaklik-437-dereceye-yukseldi-vatandaslar-sahile-akin-etti-18-w9Xhjrcd.jpg)
![](https://tekirdagda-spor.com.tr/wp-content/uploads/2024/06/antalyada-sicaklik-437-dereceye-yukseldi-vatandaslar-sahile-akin-etti-19-XxbKj5hb.jpg)
![](https://tekirdagda-spor.com.tr/wp-content/uploads/2024/06/antalyada-sicaklik-437-dereceye-yukseldi-vatandaslar-sahile-akin-etti-20-tMBjGEP8.jpg)